Meslek Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Şebnem Kuşvuran, Bitlis Eren Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı Değerlendirme Toplantısına katıldı

Meslek Yüksekokul  Müdürümüz Prof. Dr. Şebnem Kuşvuran, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Çiftçi ile Bitlis Eren Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı Değerlendirme Toplantısına katıldı.

Toplantıya Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlık etti

 Toplantıya ayrıca, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri ihtisas üniversitesi rektörleri ve rektör yardımcıları, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Hâlihazırda 25 üniversitenin katılımıyla yürütülen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı kapsamında, üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme gibi temel faaliyetlerinin yanı sıra, ilin ve bölgenin doğal, ekonomik, ticari, sanayi ve sosyal potansiyelini etkin bir şekilde kullanmak, yerel ekonomik hayatın gelişimine katkıda bulunmak ve bölgenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmek amaçlanmaktadır." dedi.

Prof. Dr. Özvar konuşmasının sonunda, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı’nın etkin ve verimli şekilde yürütülmesi ve hedeflenen bölgesel çıktılara ulaşılabilmesi için her kesimin büyük çaba harcadığına dikkat çekerek, destek verenlere teşekkür etti.

 

Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2024 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2024 Salı