Aday Öğrenci

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ GIDA VE TARIM MESLEK YÜKSEKOKULU

Personel Bilgileri

Siz değerli öğrencilerimize eğitim-öğretim sağlamak için 3 Profesör Doktor, 3 Doçent Doktor, 8 Doktor Öğretim Üyesi ve 4 Öğretim Görevlisi bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli ihtiyaçlarınızda yardımcı olmak üzere yüksekokulumuz bünyesinde 5 İdari Personel görev yapmaktadır. Meslek Yüksekokulumuzda BOLOGNA kalite standartları doğrultusunda eğitim verilmektedir.

Eğitim Dili

Meslek Yüksekokulumuzun eğitim dili Türkçedir. Öğrenciler muafiyet kazanmadığı takdir de 1. ve 2. Yarıyılda İngilizce dersleri almaktadır.

Öğrenim Süresi

Meslek Yüksekokulumuzun eğitim süresi 2 yıldır. 120 krediyi başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz mezun olmaktadır.

Eğitim-Öğretim Yeri

Çankırı/Merkez Uluyazı Kampüsündedir.

Başkent Ankara’ya sadece 130 km uzaklıkta bulunan üniversitemizin şehir merkezine 3,5 km mesafede kurulan Uluyazı Kampüsü’ne şehir içi toplu taşıma araçları ile şehir merkezinden kampüse rahat bir şekilde ve kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirler

Barınma İmkanları

Çankırı’ da bulunan, Uluyazı Kampüsü içinde ve dışında olmak üzere, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı, kız ve erkek yurtları hakkında bilgi almak için yurtkur.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca özel yurt ve pansiyonlar da ilimizde mevcuttur.

Ulaşım İmkanları

Meslek Yüksekokulumuza şehir merkezinden her yarım saatte bir şehir içi hatlar  ile ulaşım yapılmaktadır. Otogardan okulumuza direk ulaşım da şehir içi hatlar ile mümkündür

Burs imkânları

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri, Kredi Yurtlar Kurumunun kredi ve burs olanaklarından yararlanabileceği gibi çeşitli kurum ve özel kuruluşların burs imkânlarından da faydalanabilmektedir.

Yemek İmkanları

Meslek Yüksekokulumuzun bulunduğu kampüs içerisinde okulun yemekhanesi, kafeteryaları ve kahve dükkanları bulunmaktadır.

Yemek Bursu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her akademik yılın başından başlamak üzere Üniversitemiz öğrencilerine verilen kontenjan dahilinde ücretsiz yemek imkanı sunulmaktadır.

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimize kampüsün sağladığı tüm olanaklardan faydalanma imkânı sunmaktadır.

Öğrencilerimiz, öğrenci toplulukları başta olmak üzere birimlerimizce düzenlenen söyleşi, konferans, yarışmalar vb. tüm etkinliklere katılabilmektedir

Spor İmkanları

Sahip olduğu spor kompleksi ile Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, 8415 metrekare kapalı alana sahip spor kompleksi içinde 8 antrenman salonu ve saunası ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Kütüphane

600 kişiye aynı anda hitap edebilen, 8000 metrekare kapalı alana sahip, yeni nesil mimarisi ve akıllı kütüphane sistemleri ile donatılmış Kütüphanemiz, grup çalışma ve bireysel çalışma odalarıyla hizmet vermektedir.